Různé druhy jógy

Existuje různé druhy Jógy a my si tu dnes některé představíme.

GRAVID  JÓGA

Tahle jóga je zaměřená pro budoucí maminky, cvičí se v období těhotenství. Používají se takové polohy, které by měli usnadnit celé těhotenství a následně i porod. Cvičení je převážně zaměřené na správné hluboké dýchání, součástí Gravid jógy je i vnímání přítomnosti svého miminka.

FITNESS JÓGA

Velmi podobná jako power joga. Fittnes joga je však klidnější druh jogy a zaměřený primárně na relaxaci. Správné dýchání s dobře povedenými cviky by mělo pomoct vyrovnání svalové dysbalanci.

DANCE JÓGA

Jóga která na první pohled vypadá spíš jako tanec než jóga.  Jóga je doplněná nejrůznějším vlnění tělěm, pohybem do prostoru a zkombinována prvky moderních tanečních stylů. Jóga je doplněná hudbou klidnou, melodickou však rytmickou. Správné provádění Dance jógy by měli zapříčinit správné držení těla a celkové jeho zpevnění . Tenhle druh jogy je i vhodný pro úplný začátečníky jak na poli jógy, tak na poli taneční.

BIKRAM JÓGA

Lekce Bikram jógy je intenzivní 90 minutový tréning s celkově 26 pozicemi a dvouma technikami zaměřené na dech v sále vyhřívaným na 42°C.. Při cvičení se pořadí cviků nemění. Jóga učí ochlazující dech, díky kterýmu se při cvičení ochlazujete. Při vyšší teplotě jsou svaly a klouby ohřáté a intenzivňují pocit ze cvičení.

VINYASA JÓGA

Jedna z náročnějších podob jógy. Je tu velký důraz na pohyb s přesným zapojení dechu. V józe se aplikuje dechová technika (pranajáma).  Tenhle druh by měl snížit hladinu stresu, napětí, únavy a aktivovat kreativitu v mozku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *