Jóga a zdraví

joga

Joga je skvělý cvičební systém původně z Indie, který při cvičení na denodení bázi může člověku výrazně pomoct při jeho pocitu vitality, či celkového zdravotního stavu. Joga má pozitivní účinky na lidské tělo a to komplexně.

 

 

 

Jóga má pozitivní vliv a dokáže ovlivnit a oddálit choroby jako mrtvici, cukrovky, srdeční choroby a rakoviny tlustého střeva. Pomáhá lépe metabolizmu a zachovává standartní hladinu cukru v těle.

Jógu často používají rehabilitační pracovníci a psychoterapeuti páč má i výrazný vliv na lidskou psychiku a hladinu štěstí.

Jóga též dokáže zpevnit tělesnou schránku člověka, pomůže při vyrýsování lidské postavy a při správném jídelníčku může jóga i pomoct člověku zhubnout. Často se stává, že při józe vidíme změnu s duševně unaveného člověka na člověka překypující vnitřní energii.

Existuje několik druhů jógy, každá se zaměřuje na jinou oblast člověka. Můžeme najít jógu s pojenou s tancem, intenzivní k jógy zaměřenou na dýchací techniky v prostředí o 42 stupních, či speciální jógu zaměřenou na budoucí maminky, které jsou právě v těhotenství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *